Učenici i učenice prvog i drugog razreda ekonomske škole SMŠ „Ivan Goran Kovačić“ učestvovali su danas u radionici „Aktivizam i participacija mladih“, koja je održana u Omladinskom centru u Starom gradu.
Tokom radionice, novski srednjoškolci su imali priliku da saznaju više o mogućnostima aktivnog učešća mladih u društvenim procesima, kao i o izazovima sa kojima se susreću aktivisti. Poseban akcenat stavljen je na praktične primjere, uključujući proces izrade Lokalnog akcionog plana za mlade u Opštini Herceg Novi, u kojem su mladi aktivno učestvovali.
U uvodnom dijelu obratili su se Boško Milović iz NVO „Juventas“ i sekretarka za kulturu i obrazovanje Opštine Herceg-Novi, Ana Zambelić Pištalo, koji su istakli značaj aktivnog učešća mladih u društvenim procesima i donošenju odluka. Uz srednjoškolce, radionici je prisustvovao i profesor Miljan Kovačević.
Susret je zaokružen diskusijom, tokom koje su mladi pozvani na interakciju i razgovor o iskustvima, dilemama i idejama za buduće aktivnosti.
Radionicu su organizovali Sekretarijat za kulturu i obrazovanje Opštine Herceg-Novi i nevladina organizacija „Juventas“, u okviru aktivnosti koje za cilj imaju jačanje omladinskog angažmana i osnaživanje mladih za aktivno učešće u lokalnoj zajednici.