Sportski ribolovci „Igala“ su na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u ribolovu iz broda osvojili srebro, a ribolovci „Baošića“ bronzu. Za njih je danas upriličen prijem u Opštini Herceg Novi, na kojima su im uručene plakete u znak priznanja za ove sportske uspjehe.
U saradnji Opštine Herceg Novi, Osnovne škole „Dašo Pavičić“ i NVO Luna, danas je realizovana akcija prikupljanja plastičnih čepova, sa ciljem podizanja svijesti najmlađih o značaju reciklaže i zaštite životne sredine.
Povodom izuzetnog uspjeha ostvarenog na Prvenstvu Crne Gore za kadete (uzrast do 16 godina), u sali Skupštine opštine Herceg Novi upriličen je prijem za košarkaše i stručne štabove KK Galeb i KK AS, koji su osvojili drugo, odnosno treće mjesto.